• +420 608 299 443 Po-Pia 9-15 h
  • Facebook

Poznáte druhy kabeliek? 2

31.7.2017, 22:46

Minule sme si predstavili dámska listové kabelky. V dnešnom diele sa zameriame na druhy kabeliek vhodné najmä na voľný čas.

Box bag

Hľadáte malú kabelku cez rameno, do ktorej sa zmestia nevyhnutné drobnosti? V tom prípade vás určite zaujme tzv. Box bag. Ide o minikabelky podobajúce sa akési škatuli. Veľmi zaujímavé modely box bagov nájdete napríklad pod značkou Taliana (napr. Taliana Saffie a Taliana Tamia). Sú dizajnovo výrazné a vkusné, takže nepôsobí fádne.

Športová taška čiže athletic bag

Ak patríte k športovým nadšencom, nezaobídete sa bez tzv. Athletic bagu čiže športové tašky. Na výber máte celý rad modelov, niektoré sú priamo určené na nosenie konkrétneho športového náčinia (napr. Bjorn Borg BV94001 pre tenistov). Z univerzálnejších typov odporúčame NEW REBELS Elbridge, Diviley Frank či NEW REBELS Keaton.

Bucket bag

Jedná sa o kabelku pripomínajúce vrecúško alebo kapsu. Spravidla sa neuzatvára na zips, ale pomocou šnúrky. Neformálne pôsobí, takže sa hodí k ležérnějšímu outfitu. Príkladom bucket bagu treba plážová taška Delami Star Play.

Mestský batoh

Veľmi pohodlnú a praktickú kábla do školy či na výlety do mesta predstavuje mestský batôžtek. Ak potrebujete priestranný batôžtek, nadchne vás napr. Delami Gallia. Pokiaľ si vystačíte s menším a dizajnovo zaujímavým modelom, oceníte napríklad David Jones Crazy.

Shopper bag

Ak sa chystáte na nákup, tak rozhodne oceníte shopper bag. Je priestranný, takže sa do neho zmestí aj väčší nákup. Odporúčame potrebné kvalitné shopper Enrico Benetti Max alebo elegantný kúsok Taliana Rachel.

Half Moon bag

Táto kabelka svojím tvarom pripomína polmesiac či oblúčik. Ide o zaujímavý kúsok s jednoduchým dizajnom. Hoci pôsobí nevtieravo, dá vám vyniknúť. Medzi half moon bagy patrí napríklad David Jones Caress alebo Taliana Tracy.

Hobo bag

Jedná sa o pytlovitý kabelku s širokým ramienkom, ktorá je príjemná na nosenie. Vkusný hobo bag je napríklad Talianov Amadea.