• +420 608 299 443 Po-Pia 9-15 h
  • Facebook

Odstráňte škvrny zo svojej kabelky

14.4.2018, 23:10

Trápi vás ušpinená kabelka? Čmáranec prepisovačkou, škvrna od kávy alebo celá taška od líčidiel? Na všetko máme riešenie! Ošetrite kabelku tak, aby zasa vyzerala ako nová!

Jarné ošetrenie

Pomôžte vašej obľúbenej kabelke zo zimného kabátu. Z kabelky najprv odstráňte všetky nečistoty a potom ju pekne potrite špeciálnou emulziou alebo olejom. Už zase žiari? Tak teraz sa pozrieme na to, či za sezónu nezískala nejaké škvrny. Ak áno, odstránime ich!

Tráva a mlieko

Pokiaľ ste kabelku či pracovnú tašku nechtiach položila do trávy, ktorá po sebe na batožine nechala zelenú stopu, nebojte sa, fľaky pôjdu veľmi jednoducho dole. Stačí škvrnu poliať mliekom alebo v ňom celú kabelku vyprať. Dobrým a ešte účinnejším riešením je tiež ocot. Na ten však opatrne. Mohol by do seba nenávratne vtiahnuť farby kabelky.

Dole dostanete aj olejové škvrny

Ak ste na vašej kabelke alebo v jej vnútornej časti objavili mastné fľaky, jednoducho ich dostanete z tašky pomocou detského púdru. Naszpte ho na všetkz ušpinené miesta a nechajte pôsobiť. Sypká látka do seba vsiakne mastnotu a škvrna bude hneď preč.

Keď si kabelka dá kávu alebo čaj

Vylialo sa na vašu kabelku občerstvenie, ktoré ste si objednala v kaviarni? Aj keď nefajčíte, požičajte si od niekoho cigaretu a zapáľte ju. Počkajte, až sa z nej začne sypať popol, to je váš cieľ. Vezmite aspoň lyžičku popola, zmiešajte s vodou a vytvorte hustú kašičku. Tú položte na znečistené miesto nechajte pôsobiť minimálne dve hodiny. Potom stačí kabelku otrieť vodou s troškou mydla a máte hotovo. Dajte si pozor na to, že táto taktiku platí len na vodou otierateľné materiály. Textilná kabelka by sa vám mohla od popola ušpiniť, určite po tejto procedúre bude potrabovať vyprať. 

Starý chlieb na semišový materiál

Pokiaľ je vaša kabelka pokrytá semišom alebo podobnou látkou, pomôže vám k jej čisteniu tvrdý chlieb. Nikdy látky s chlpatou štruktúrou nenamáčajte, po uschnutí by sa mokré miesta nemuseli vrátiť do pôvodnej podoby.

Univerzálna pena na holenie

Pokiaľ sa vám na kabelku dostala akákoľvek nečistota, skúste na ňu najprv naniesť trochu klasickej peny na holenie. Tú nechajte hodinku na mieste zaschnúť. Akonáhle stvrdne, neodlúpujte ju, jemne ju odstraňujte vodou. Nečistota by mala vsiaknuť do peny. Kabelka teda po omytí bude ako nová. Ak sa vám z nej podarilo odstrániť celú nečistotu, nechajte  kabelku uschnúť a postup zopakujte. Teraz je treba nechať na nej penu dlhšie, pokojne celú noc.

Kozmetika nalíčila aj vnútrajšok vašej kabelky

Ak sa vám vysypala kozmetika do tašky a napríklad ceruzka na oči zašpinila celé dno vašej keblky, nezúfajte. Vezmite do ruky odlíčovač, kvapnite ho na tampónik a kozmetiku jemnými ťahmi odstráňte.

Keď sa ozve prepisovačka

Podarilo sa vám na kabelke zanechať stipu od prepisovačky alebo fixky? Vezmite si na pomoc zubnú pastu. Dajte si ale pozor na to, aby bola biela, žiadne trendy dvojfarebné pasty k čisteniu kabelky nepoužívajte. Pastu nechajte na látke pôsobiť aspoň dve hodiny. Pasta dokáže odstraňovať stopy prepisovačky aj z bežného oblečenia, to je dobré si pamätať, napríklad sa vám to bude niekedy hodiť.