• +420 725 419 680 Po-Pia 9-15 h
  • Facebook

Sú lacné kabelky naozaj lacné?

15.9.2023, 16:34

Sú lacné kabelky naozaj lacné? Kedy je lepšie si priplatiť a za čo. Nižšie sa s vami pozrieme na túto citlivú tému. Teda na podstatu myšlienky, že lacné kabelky nemusia byť vždy výhodnejším variantom a značka nie je len dôkazom luxusu a bohatstva.

Chápeme, že cena často riadi naše kroky a priznajme si, nikto nechce míňať peniaze zbytočne. Cieľom tohto článku nie je poukazovať na výrobné podmienky alebo uprednostnenie určitého materiálu. Chceme tu všeobecne spísať výhody a nevýhody určitého smeru myslenia pri výbere vhodného doplnku. Berte ho ako možné odporúčanie rovnako, ako odpovede na otázky, s ktorými sme sa už stretli.

Pre určitý okruh ľudí znamenajú značky prestíž a postavenie v spoločnosti. Mnohí z vás ale pri doplnkoch vyhľadávajú konkrétne parametre a vlastnosti. Iní sa obzerajú po praktickom kúsku a značky ich príliš nezaujímajú. Vyvstáva tu otázka, prečo sú vlastne značky dôležité a čo sa stane, keď si niekde predsa len zaobstarám bezmennú tašku. „Veď predsa nechodím po móle, ale do práce.“ Nižšie sa s vami pozrieme na túto citlivú tému. Teda na podstatu myšlienky, že lacné kabelky nemusia byť vždy výhodnejším variantom a značka nie je len dôkazom luxusu a bohatstva.

Na úvod chceme spomenúť, že lacná kabelka ešte neznamená nekvalitný produkt. Iba poukazujeme na skutočnosť, že kvalita a životnosť produktu môže byť znížená oproti iným modelom v rovnakej kategórii. Poďme sa na túto informáciu pozrieť zo širšieho hľadiska.

„Prečo dať prednosť značke?“

Nemusí ísť vždy o modely za niekoľko tisíc korún. Každá značka má svoj štýl, ale hlavne zastáva určité postoje a hodnoty. Rovnako, ako by mala zaistiť splnenie parametrov pre danú krajinu (nie všade sa používajú rovnaké tabuľky hodnôt pre napríklad zloženie farbív a pod.). Pre vás je podstatné to, že pokiaľ už máte so značkou skúsenosti, môžete vždy očakávať podobné výsledky. Rovnako sa môžete spoľahnúť na určitú kvalitu materiálu a jeho spracovanie.

 

„Stačí mi bezmenná kabelka, nepotrebujem značku aby som sa predviedla.“

S druhou časťou vety plne súhlasíme. Značka neurčuje to, kým sme. Avšak vy si potrebujete vybrať doplnok vhodný práve na to, akí ste.
Potrebujete pevné uši, aby ste mohli v kabelke prenášať viac vecí? Poobzerajte sa po kvalitnom zapošití a kvalitnom materiáli.
Chcete dlhú životnosť? Koža a jej impregnácia je jasná voľba.
Radi udržujete trendy šatník a striedate farby? Koženkový doplnok je pre vás ideálny nielen vďaka cenám, ale aj vďaka svojim rôznorodým dizajnom, vzorom a odtieňom.

 

„Nerada mrhám čas výberom z toľkých modelov.“

Práve značka vám pomôže sa rýchlejšie zorientovať. Nie je nič jednoduchšie, než mať jednu stálu a poobzerať sa po nových modeloch, keď práve potrebujete. S prvotným výberom vám môžeme pomôcť my alebo použite filtráciu na našom e-shope. Filtrujte podľa kategórií, značiek alebo farieb. Vyhľadať kabelky si môžete aj podľa najnovších typov, najlacnejších produktov alebo tých najobľúbenejších - najpredávanejších!

 

„Potrebujem doplnok iba na jednorazovú akciu. Prípadne ho využijem len párkrát a bude zaberať miesto v skrini.“

V tomto prípade vám odporučíme zaobstarať si kúsok bližší vášmu štýlu, ktorý využijete častejšie alebo siahnu po kožených produktoch.
Prečo?
Pretože syntetická koža je skôr sezónna záležitosť, ktorá síce vydrží aj dlhšiu dobu, ale nepočíta sa s dlhou životnosťou. Aj pri dlhodobom skladovaní sa vám môže začať lúpať alebo stvrdne v nadväznosti na okolité vplyvy a popraská. Koža oproti tomu vydrží oveľa dlhšie. Stačí ju ošetriť voskom, aby sa hydratovala.

 

Posledný výrok sme si nechali napokon.

 

„Nemám toľko peňazí, aby som si mohla kupovať značkové veci.“


Toto rešpektujeme. Znovu dodávame, že značka nemusí stáť hneď niekoľko tisíc korún.

Na našom e-shope nájdete kvalitné produkty za prívetivé ceny, takže si tu môže vybrať každý.

 

Týmto oslím mostíkom sa dostávame k pôvodnej myšlienke tohto článku.

Sú lacné kabelky naozaj vždy lacné?

Z dlhodobého hľadiska to tak byť nemusí! Áno, bude vás stáť 300 Sk, avšak kazovosť a chybné spracovanie, ktoré sa čoskoro prejaví (pri oderu strata farby, kazivosť materiálu, použitie nekvalitných kovových či plastových častí, a tak ďalej a tak ďalej...) vás čoskoro donúti zaobstarať si iný kúsok. Aj keď sa na prvý pohľad môže zdať, že neutrácate veľa, môže dôjsť k tomu, že miniete viac ako u značkovej kabelky, práve kvôli zakúpenému množstvu. Kazovosť sa samozrejme môže prejaviť všade, ale pri značkovom tovare sa jedná skôr o chybný kus, kde sa závada neprejavila pri výrobe. Od toho je tu reklamačný proces, ktorý môžete využiť.